Wróć do strony głównej Adwokata Wielkopolskiego < cofnij

Teatr Roma

2014-04-24

Komisja Integracji i Kultury zaprosiła Państwa na najnowszą propozycję Teatru Muzycznego ROMA – „ALE MUSICALE!”. To wspaniałe wydarzenie odbyło się w dniu 24 kwietnia 2014 r. w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 „ALE MUSICALE!” to spektakl, na który składają się wielkie przeboje musicalowe. To jednocześnie przeszłość i przyszłość teatru muzycznego. Najlepsze z ROMY i najlepsze z musicalowej klasyki, ale – przede wszystkim – najlepsze z tego, co dzieje się obecnie na światowej scenie musicalowej. Z klasyki, nie zabrakło fragmentów dzieł tak odmiennych, jak „Jesus Christ Superstar” i „Notre-Dame de Paris”. Było też coś z Disneya, czy Andrew Lloyda Webbera. Było wesoło („Producenci”) i strasznie („Jekyll i Hyde”).

Ale Musicale… Można ten spektakl traktować jako pigułkę z przebojami Teatru Roma, ale to również krótka historia nowoczesnego musicalu. Wzruszająca „Miss Saigon”, porywający „Upiór w operze” czy też nasza rodzima „Meluzyna” z Akademii Pana Kleksa spowodowały, że ciarki przechodziły po całym ciele.

Ale Musicale


Uwagi do tekstu prosimy zgłaszać na adres poczty elektronicznej: mmalecka@adwokatmalecka.pl