Wróć do strony głównej Adwokata Wielkopolskiego < cofnij

Mecz Tenisa Ziemnego Adwokaci-Sędziowie - 1.10.2016r.

2016-10-10

W minioną sobotę 1 października 2016 r. w promieniach jesiennego słońca na kortach „Olimpia Park” w Poznaniu tenisowa reprezentacja naszej Izby po raz ósmy rozegrała mecz w tenisie ziemnym z drużyną sędziów Apelacji Poznańskiej. Tym razem mecz przebiegał pod jednostronne dyktando odmłodzonej drużyny Palestry Wielkopolskiej, która wygrała 5:1.

Nasza młodzież Tomasz Królczyk, Mikołaj Stefaniak i Andrzej Hantke pewnie wygrali swoje mecze. Zaprezentowali znakomite wyszkolenie techniczne i bardzo dobrą kondycję. Soczyste forhendy i precyzyjnie plasowane crossowe bekhendy były często poza zasięgiem ambitnie walczących sędziów. O przyszłość możemy być spokojni.

Bardzo dobrą formę zaprezentował kapitan zespołu Palestry Jacek Masiota, który po raz siódmy z rzędu wygrał swój mecz. Tym razem nie stracił nawet jednego gema.

Udanie zadebiutował Wiktor Andraszak, który w parze z weteranem Zbigniewem Urbaniakiem oddali swoim rywalom zaledwie jednego gema.

Przed od odjazdem „ na rowerze” (w gwarze tenisistów przegrana do zera) uratowali sędziów Michał Laskowski i Ryszard Marchwicki, którzy w ostatnim pojedynku pokonali nasz drugi debel Przemysław Sikorski i Aleksander Celmer.  

Wyniki w poszczególnych grach :

gry pojedyncze :

1. Tomasz Królczyk – Karol Ratajczak 6:2, 6:3

2. Jacek Masiota – Arkadiusz Lewandowski 6:0, 6:0

3. Mikołaj Stefaniak – Tomasz Ignatowicz 6:1, 6:1

4. Andrzej Hantke – Robert Kubicki 2:6, 6:1, 6:0

gry podwójne :

5. Zbigniew Urbaniak/Wiktor Andraszak - Zbigniew Bromberek / Antoni Łuczak 6:0, 6:1

6. Aleksander Celmer/Przemysław Sikorski – Ryszard Marchwicki/Michał Laskowski 4:6, 4:6

    Okazały puchar ufundowany przez Dziekana, kapitanowi zwycięskiej drużyny Jackowi Masiota, wręczyli Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej adw. prof. dr hab. Maciej Gutowski i Prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu Krzysztof Józefowicz.

Po meczu tenisiści obu zespołów przy smacznym posiłku wymieniali uwagi nie tylko na tematy tenisowe.

adw. Mirosław Konenc- Komisja Sportu


Uwagi do tekstu prosimy zgłaszać na adres poczty elektronicznej: mmalecka@adwokatmalecka.pl