Wróć do strony głównej Adwokata Wielkopolskiego < cofnij

Europejski Dzień Prawnika - 10.12.2014r.

2014-11-05
Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W dniu 10 grudnia br. obchodzony będzie po raz pierwszy w Unii Europejskiej - "Europejski Dzień Prawnika".

W ramach jego obchodów adwokaci z naszej Izby będą prowadzić lekcje z uczniami czterech (lub więcej) szkół ponadpodstawowych w Wielkopolsce. Akcja ta będzie prowadzona na terenie wszystkich Izb Adwokackich w Polsce.

Celem takiego spotkania z uczniami jest przybliżenie im naszego zawodu, pokazanie, że prawo dotyczy wszystkich dziedzin życia - także codziennych sytuacji, z którymi stykają się uczniowie. W założeniu w każdej z czterech szkół w Wielkopolsce zajęcia będą obejmowały jedną lekcję (45 minut), prowadzoną przez dwoje adwokatów.

Tematyka lekcji ma obejmować szeroko pojęte prawo obywateli do prywatności i ochrony danych osobowych, jednakże w zależności od zainteresowań i specjalizacji adwokatów prowadzących lekcje - możliwym jest poruszenie zagadnień z różnych dziedzin prawa - interesujących dla uczniów.

Wskazanym byłoby, aby 30-minutowy wykład ilustrowany był przykładami z praktyki, a pozostała część zajęć poświęcona dyskusji i odpowiedziom na zadawane przez uczniów pytania.

Prosimy Koleżanki i Kolegów, którzy gotowi są poświęcić Pro Bono 45 minut w dniu 10 grudnia br. na spotkanie z uczniami - do zgłaszania się do Okręgowej Rady Adwokackiej mailowo lub telefonicznie do dnia 12 listopada br.na adres joanna.garstecka@ora.poznan.pl

Po tej dacie wskażemy Państwu konkretne szkoły, w których odbędą się zajęcia lekcyjne. Możliwy jest także dobór szkoły (Gimnazjum lub Liceum) wskazanej przez zainteresowanych Koleżanki i Kolegów.

Istotnym jest, aby uświadomić uczniom przysługujące obywatelom prawa, a także by pokazać, jak istotna jest rola adwokata.

Dlatego gorąco zachęcamy do udziału !!!

Adwokat Antoni Dynowski

Koordynator Wielkopolskiej Izby Adwokackiej

d/s Europejskiego Dnia Prawnika

Uwagi do tekstu prosimy zgłaszać na adres poczty elektronicznej: adwokatmajewski@me.com