Wróć do strony głównej Adwokata Wielkopolskiego < cofnij

Adwokat obrońca jest jak spowiednik

2014-09-05

Sprawa adwokata [XX], obrońcy oskarzonego narodowości romskiej, wywołała zywą reakcję prasy. Przypomnijmy, że Prokuratura domagał się wyciągnięcia konsekwencji wobec adwokata [XX] za wypowiedzi których użył w rozmowie z reprezentowanym klientem. Rozmowę tę podsłuchał funkcjonariusz organów ścigania. Prokuratura zawiadomiła Okręgową Radę Adwokacką.

Okręgowa Rada Adwokacka stanęła na wysokości zadania i jednoznacznie potepiła działania prokuratury. Zapewne nie takiej reakcji spodziewała się prokuratura. O sprawie pisaliśmy w Adwokacie Wielkopolskim.

W rezulatcie cała sprawa znalazła się w centrum uwagi mediów. Gazeta wyborcza w artykule red. Piotra Zytnickiego pisze: Adwokat jest jak spowiednik.

wyborcza

W podobnym tonie sprawę opisuje  Głos Wielkopolski w artykule Barbary Sadłowskiej.

glos1

Sprawa działań prokuratury wobec adwokata-obrońcy znalazła się także mediach ogólnokrajowych. Rzeczpospolita opublikowała wywiad z Dziekanem ORA w Poznaniu Prof. drem hab. adw. Maciejem Gutowskim, tytułując wywiad cytatem z wypowiedzi Pana Dziekana Nikt nie może ingerować w rozmowę obroncy z klientam.

Rzepa_wywiad_z_dziekanem

Uwagi do tekstu prosimy zgłaszać na adres poczty elektronicznej: adwokatmajewski@me.com