Wróć do strony głównej Adwokata Wielkopolskiego < cofnij

Obrony w sprawach politycznych a droga do wolności

2014-05-23

Naczelna Rada Adwokacka wraz z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego organizuje spotkanie z obrońcami w sprawach  politycznych czasów PRL-u. Seminarium zatytułowane „Obrony w sprawach politycznych a droga do wolności” odbędzie się 3 czerwca 2014 r. o godz. 16.00 w Auli Starego BUW-u. Spotkanie skierowane jest do studentów prawa oraz do aplikantów adwokackich i młodych adwokatów.

O słynnych procesach lat 70-tych i 80-tych opowiedzą adw. Jacek Taylor, adw. Edward Rzepka adw. Ewa Milewska-Celińska, adw. Czesław Jaworski, adw. Andrzej Bąkowski oraz adw. Krzysztof Piesiewicz. Ich świadectwo życia i pracy w czasach obfitujących w wyzwania rzucane przez historię, próby charakteru i weryfikacji ideałów, będzie cenną lekcją szczególnie dla młodych, którzy swoją karierę wiążą z zawodem adwokata.

Seminarium jest odpowiedzią na apel Prezydenta RP aby wszystkie środowiska włączały się w obchody 25-lecia odzyskania realnej wolności przez Polskę. Adwokatura Polska postanowiła w ten właśnie sposób uczcić Święto Wolności, a Pan Prezydent Bronisław Komorowski objął patronat nad seminarium.

plakatsolidarnosc

Uwagi do tekstu prosimy zgłaszać na adres poczty elektronicznej: adwokatmajewski@me.com